Barack obama the audacity of hope pdf

  • admin
  • Comments Off on Barack obama the audacity of hope pdf

Please forward this error screen to 208. Jego ojciec kontynuował studia doktoranckie na Uniwersytecie Harvarda, by ostatecznie barack obama the audacity of hope pdf do Kenii, gdzie w 1982 poniósł śmierć w wypadku samochodowym. Lolo Soetoro z Indonezji i w 1967 cała rodzina przeprowadziła się do stolicy tego kraju, Dżakarty. Rozwiedli się jednak w latach 70.

Ann Dunham wróciła na Hawaje w 1972, a w 1977 znów wyjechała do Indonezji, gdzie prowadziła antropologiczne badania terenowe. Ostatecznie powróciła na Hawaje w 1994. Powróciwszy do Chicago, Obama działał na rzecz rejestracji głosujących. W 1996 Obama został wybrany do stanowego senatu Iliinois z 13.

2004, kiedy to został wybrany do Senatu Stanów Zjednoczonych. Jako senator stanowy Obama wywalczył poparcie obu partii dla ustaw dotyczących opieki zdrowotnej i korupcji. Nie, ludzie nie oczekują, że rząd rozwiąże wszystkie ich problemy. Ale czują, głęboko w kościach, że przy zmianie priorytetów możemy się upewnić, że każde dziecko w Ameryce ma przyzwoity start w życiu i że drzwi szansy pozostaną otwarte dla wszystkich.

Wiedzą, że możemy sobie poradzić lepiej. Kiedy wysyłamy naszych młodych mężczyzn i kobiety na niebezpieczeństwo, jesteśmy zobowiązani do niefałszowania liczb i nieukrywania prawdy o miejscu, do którego jadą, do troski o ich rodziny, gdy ich tu nie ma, do dbania o żołnierzy po ich powrocie i do tego, by nigdy, przenigdy nie iść na wojnę bez wystarczającej ilości wojsk, by ją wygrać i zasłużyć na szacunek świata. Eksperci lubią szatkować nasz kraj na czerwone stany i niebieskie stany, czerwone dla Republikanów, niebieskie dla Demokratów. Ale dla nich też mam wiadomość. Czcimy wspaniałego Boga w niebieskich stanach i nie lubimy agentów federalnych szperających po naszych bibliotekach w czerwonych stanach. Entuzjastyczne jej przyjęcie na konwencji i obszerne relacje w mediach szybko zapewniły mu status gwiazdy.

W 2003 Obama zaczął walkę o miejsce w Senacie zwolnione przez Republikanina Petera Fitzgeralda. Spodziewano się, że jego rywalem będzie zwycięzca prawyborów republikańskich, Jack Ryan, ale ten wycofał się w czerwcu 2004, w związku z oskarżeniem przez byłą żonę, aktorkę Jeri Ryan, o molestowanie seksualne. Obama został zaprzysiężony 4 stycznia 2005. Obama odegrał znaczącą rolę w staraniach Senatu o zwiększenie ochrony granic i reformę praw imigracyjnych. Jako członek senackiej komisji spraw zagranicznych Obama odbywał oficjalne podróże do Europy Wschodniej, Afryki i na Bliski Wschód. Południowa Afryka, ojczyzna ojca, Kenia, Dżibuti, Etiopia i Czad.

Kongresu 7 listopada 2006 dały kontrolę nad nim Partii Demokratycznej. Uczynił to aby, jak sam oświadczył, skupić się nad budowaniem swej administracji. Jesteśmy winni Amerykanom zrobienie czegoś więcej. Obama otrzymał nominację partyjną podczas konwencji partyjnej w Denver w stanie Kolorado 28 sierpnia 2008. W zakresie polityki fiskalnej Obama zamierza m. Zamierza znieść ulgi wprowadzone za kadencji prezydenta Busha, postuluje podwyższenie do 28 z 15 proc.